FELSŐOKTATÁSI DOLGOZÓK SZAKSZERVEZETE

Miért érdemes belépni az FDSZ-be

Mit kapsz az FDSZ-től helyi szinten?

Régi marketing szerkezet: segélyezés, üdültetés, iskolakezdési, kulturális, stb. lehetőségek

Újak:

1. Belső Információkhoz való hozzájutás. Egyetemi szinten a Szenátusban elnöki részvétel alapján, kari szinteken a Kari Tanácsokban való Bizalmi részvétel, egyéb intézményekben szintén Bizalmi szinteken.
  2. Érdekegyeztetések, érdekvédelmi funkciók ezeken a szinteken.
  3. Információk a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének felső szintjéről, a felső érdekegyeztetésekről.
  4. Új Kollektív Szerződés kialakításába beleszólás, a Szerződés ellenőrzése, betartatása.
  5. Munkaviszony, munkahelyi légkör figyelése, dolgozói panaszok kivizsgálása.
  6. Jogi tanácsadás, jogvédelem.
  7. Csoportos elbocsátások ellenőrzése, tagok jogi védelme (szakmai, anyagi és szociális szempontok figyelembevétetése).
  8. Elbocsátás fenyegetése esetén a dolgozó szerződésének vizsgálata, a munkaviszony – esetleges – megszűntetésének legkedvezőbb válfajának keresése, a kellő végkielégítés meghatározása.
  9. Közéleti marketing az egyetem és a karok honlapjain.
  10. Hírlevelek készítése.

Ha a „piszkos” anyagiakat nézzük, akkor ez a helyzet áll elő:

Ha mondjuk 200.000 bruttó a havi adóköteles illetményed, akkor 1 hónapban az FDSZ tagdíjad ennek 0,7%-a, azaz 1.200 Ft. Ez éves szinten  14.400 Ft. De mivel a bruttódból vonják le, ez neked havi 1.000 Ft nettót jelent.  Valljuk be: ez nem kevés!

DE!!

Ami a tagságoddal alanyi jogon jár: év végén 5.000 Ft könyvbón (ez már az éves  tagdíjad durván 1/3-a).

Amit 2013-ban tudtunk még adni:

1. Közoktatásban tanuló gyerekeid után az iskolakezdési támogatás a tagok számára emelt összeg a nem-tagokéhoz képest.
  2. Ha üdülsz a Poreč-i kempingünkben, 10.000 Ft-tal kevesebben kell fizetned, mint a nem-tagoknak. Apartmanos üdültetés esetén is kapsz 5.000 Ft támogatást.
  3. 14 évesnél fiatalabb gyermeked ingyen Bóbita bábelőadást nézhet meg minden év decemberében (ha jegyet veszel, min. 500 Ft/fő)
  4. Félévente 1 alkalommal kérhetsz szociális segélyt max. 10.000 Ft összegben.
  5. A bizalmidtól – előzetes „érdekegyeztetés„ után – színház- és koncertbérletet kérhetsz. (Most 1 db színházjegy ára biztosan több mint 1.500 Ft!)
  6. Gyermeked születése esetén rendkívüli szoc. segélyként 20.000-et tudunk adni.
  7. Ne adj’ Isten, ha közvetlen hozzátartozód elhunyt, 20.000 Ft temetési segélyt adunk.
  8. Ebben az évben is tervezzük az év végi Erzsébet Utalványok osztását, igaz, szerényebb mértékben , mint a múlt évben.
  9. Ha nyugdíjas tag leszel, a tagdíjad évi 1.200 Ft lesz, de ezért számtalan szolgáltatást nyújtunk. Amikor ez aktuális lesz, visszatérünk rá, rendben?

Tételezzük fel, hogy az itt felsoroltakat  mind igénybe veszed:  a könyvbónnal, + iskolakezdési támogatással,  évi egyszeri 2 fős színház-, koncert-, bábelőadás látogatás esetén amit kapsz az FDSZ-től, az forintban: 80.000 Ft!!!!

Ez persze aligha reális. De ha csak a könyvbónt, a + iskolakezdésit, 1X2 fő színházlátogatást, 1X10.000 Ft segélyt számítjuk, ez akkor is 22.000 Ft!!!

Ha csak a „piszkos” anyagiakat nézzük, akkor is megkérdezhetjük: megéri FDSZ tagnak lenni a PTE-n??

Nekünk azért fontos, hogy a tagságunk ne apadjon, mert helyi szinten akkor tudunk az érdekvédelmet hatékonyan gyakorolni, ha ú. n. reprezentatív szakszervezet vagyunk, ami az összes dolgozók és tagok meghatározott arányának következménye.  Kérlek, fontold meg, mérlegelj, és belépési szándékodat jelezd a bizalmidnak (ha nem tudod, ki az, nézd meg a http://fdsz.pte.hu honlapot) vagy hívd az Irodát a 12069-es melléken.

You shall not pass!